Новини, Новини бізнесу

На Сумщині введено в експлуатацію новий елеватор

У селі Степанівка Сумського району відкрито елеватор ТОВ «Ханзе Агрі Україна». Його потужність становить 100 тис. т одночасного зберігання зерна. Про це пише Rail.insider із посиланням на «ПроАгро».

Будівництво сховища завершене у листопаді 2021 року. Елеватор може приймати зерно в обсязі 4 тис. т на добу, а відвантажувати: залізничним транспортом — 3,5 тис. т/добу, автотранспортом — 1,5 тис. т/добу. Підприємство має власну лабораторію, сертифіковану за міжнародними стандартами якості ISO 9001:2015. Працюють дві сушарки: потужністю 2,5 тис. т/добу, яка працює на газовому опаленні, та потужністю 1 тис. т/добу — на альтернативному виді палива.

Зазначається, що цей сучасний елеватор як забезпечуватиме потреби безпосередньо власників, так і надаватиме послуги з доробки, зберігання та подальшої реалізації зерна іншим суб’єктам господарювання регіону.

Загалом на Сумщині послуги зі зберігання зерна надають 42 елеватори, місткість яких становить понад 2,8 млн т. Із них 12 мають загальну потужність 676 тис. т. Потреба інфраструктури ринку зерна потребує модернізації та реконструкції наявних в області та побудови нових потужностей для зберігання зерна.

Як повідомлялося раніше, елеватори «Астарти» прийняли понад 1 млн т збіжжя.

Читайте також