За 6 років транзитні вантажоперевезення залізницею впали на 55%
Тарифи

Наступного року Укрзалізниця не ініціюватиме підвищення тарифів на вантажоперевезення

Укрзалізниця не буде подавати пропозиції до Міністерства інфраструктури України щодо підвищення у 2021 році тарифів на залізничні вантажні перевезення. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак, передає пресслужба Перевізника.

«Ми не плануємо підвищувати тарифи, хоча багато експертів нас до цього підштовхують. Нас підштовхують до думки, що без підвищення тарифів ми не зможемо вивести Укрзалізницю з фінансової прірви, у якій вона опинилась», — сказав він.

За словами Володимира Жмака, така думка виникла тому, що за підсумками січня-вересня 2020 року збитки компанії склали 11 млрд грн. Він наголосив, що причин для цих збитків було багато, проте менеджмент компанії вже їх ліквідував чи працює над їхньою ліквідацією. Він нагадав, що також однією з причин збитковості був віртуальний прибуток компанії за 2019 рік, який був досягнутий лише завдяки курсовим різницям.

«Попри це Укрзалізниця не збирається підвищувати тарифи. Ми збираємося знижувати собівартість наших послуг, і для цього ми працюємо над оптимізацією по всіх напрямках: електроенергія, економія дизельного пального, боротьба з його розкраданнями, оптимізація руху», — резюмував Володимир Жмак.

Зазначимо, що за словами пана Жмака, в Укрзалізниці вже є затверджена структура вантажної вертикалі. Наразі в компанії ведеться робота над єдиним логістичним тарифом.

Тим часом Укрзалізниця підвищить плату за додаткові послуги пов’язані з перевезенням вантажів, що надаються за вільними тарифами. Зміни набувають чинності з 28.11.2020 р. Детальніше читайте в розширеній аналітиці

Читайте також