Новини, Рухомий склад

Один із електропоїздів Skoda обіцяють випустити на маршрут після ремонту до кінця року

У 2022 році в пасажирському сполученні будуть задіяні обидва двоповерхові швидкісні поїзди Skoda. Один із них має вийти на маршрут вже наприкінці цього року, другий — у першому кварталі 2022-го. Про це заявив директор філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський, передає Rail.insider із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За словами очільника філії, Укрзалізниця активно працює в напрямку оновлення рухомого складу в приміському сполученні, проводить капітальний ремонт електричок на власних заводах.

«Плюс запустили тендер на нові приміські та регіональні потяги. Поставки розраховані на термін від 2022 до 2026 року, наш парк поповнять 80 нових поїздів, а витрачено на ці потреби буде рекордних 31,5 млрд грн. Тобто вже на горизонті двох років з моменту тендера є можливість отримати перші поставки», — зазначив Олександр Перцовський.

Окрім того, АТ «Укрзалізниця» у п’ятирічній перспективі планує закупити до 1 тис. нових пасажирських вагонів.

«Наші амбіції з 2021-го по 2026 рік — піти від вимушеної експлуатації вагонів, які старше 28 років. Зараз у нас в парку з 2,4 тис. пасажирських вагонів 1,5 тис. старші цього граничного терміну. Щоб позбутися цієї давнини, плануємо за п’ять років закупити до 1 тис. нових вагонів, інші — капітально відреставрувати власними силами. Тож у 2022 році в цьому плані продовжуємо реалізацію програми із закупівлі», — розповів директор філії.

Він також зазначив, що УЗ чекає поставки 100 нових вагонів, які були законтрактовані цього року. Частина вагонів буде прийнята вже до кінця року, а весь процес поставки завершиться у наступному.

«Ми розраховуємо, що аналогічну кількість нових вагонів буде законтрактовано і в 2022 році. Їхня поставка очікується в другій половині 2022 року, частково — у 2023-му. Таким чином, ми продовжимо, як мінімум, утримувати парк у поточних його обсягах», — зауважив Олександр Перцовський.

Як повідомлялося раніше, в Укрзалізниці очікують завершення ремонту двоповерхових поїздів Skoda до початку 2022 року.

Читайте також