Новини, Перевезення

Окупанти вивезли з України приблизно 400 тис. т зернових

Українці на окупованих територіях залишаються без вітчизняного продовольства та можуть опинитися на межі голоду. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телеканалу «Еспресо», передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу відомства.

За його словами, окупанти повторюють сценарій початку ХХ століття, відбираючи та викрадаючи у людей продовольство.

«На нині тимчасово окупованих територіях було приблизно 1 млн 300 тис. т зернових. Це не якісь стратегічні запаси, а те, що потрібно для забезпечення щоденної продовольчої безпеки, тобто харчування українців, які там живуть. А також посіву ярих культур. І ми маємо підтвердження фактів відбору зерна з кожної з нині окупованих областей — Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської», — підкреслив Тарас Висоцький.

Із кожного регіону вже вивезено приблизно 100 тис. т зерна, загалом по Україні йдеться про декілька сотень тисяч тонн зернових.

«Така поведінка насторожує. Адже аналогічна ситуація може бути і з новим врожаєм. У результаті може бути фізично недоступне продовольство для харчування українців на цих територіях, а це загроза голоду», — акцентував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Як повідомлялося раніше, в українських портах заблоковано майже 4,5 млн т зерна. Водночас стало відомо, що країна-агресорка вивозить зерно з окупованих територій України. Хоча пізніше вона від цього відхрестилася.

Читайте також