Перевезення, Новини

Південна залізниця отримала лише 6% від суми компенсацій за перевезення пільговиків

У січні-лютому 2021 року регіональною філією «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезено 631,3 тис. пасажирів пільгових категорій на суму 9 млн 930,5 грн. Про це повідомляє пресслужба філії.

Водночас місцеві органи виконавчої влади, що є замовниками перевезень за соціальними тарифами, відшкодували перевізникові лише 6% від суми наданих з початку року послуг.

Так, за два місяці 2021 року з місцевих бюджетів надійшло 558,8 тис. грн компенсації за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні (з урахуванням погашення заборгованості за минулі роки).

Антирекордсменом є Харківщина, яка компенсувала Перевізнику лише 165,4 тис. грн. Зауважимо — за два місяці по Харківській області перевезено 75 % від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на загальну суму 7 млн 464,5 тис. грн.

Нагадаємо, на  Харківщині планується створити регіональну залізничну пасажирську компанію «Слобожанщина». Водночас саме Харківщина –  антирекордсмен у сплаті коштів за перевезення пільговиків. Так,  за 2020 рік Південна залізниця отримала лише 21% компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій.  При цьому по Харківській області перевезено 76% від загальної кількості пасажирів таких пасажирів.

Зазначимо, що за 2020 рік Укрзалізниця отримала від місцевих органів влади лише 28% компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні. Також в Укрзалізниці планують перейти на укладання публічних договорів про надання послуг з обласними адміністраціями й лише за наявності відповідного договору здійснювати перевезення.

Читайте також