Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Пункти вакцинації відкриють на залізничних вокзалах усіх обласних центрів

Пункти вакцинації від COVID-19 розгорнуть на залізничних вокзалах у всіх обласних центрах. Окрім раніше відкритих, 23 жовтня почнуть діяти такі пункти на вокзалах Івано-Франківська та Маріуполя. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

Сьогодні пункти вакцинації, які працюють на залізничному вокзалі Києва, проінспектували міністр інфраструктури Олександр Кубраков та в. о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський. «Пункти вакцинації вже діють на 10 вокзалах, сьогодні ще додасться Маріуполь та Івано-Франківськ, з понеділка — відкриється центр вакцинації в аеропорту «Бориспіль». Ми звертаємося до пасажирів із розумінням поставитися до обмежень, які насправді вже рятують життя, — лише за дві доби вдалося виявити майже 300 інфікованих осіб, які мали сідати у потяг», — зазначив Олександр Кубраков.

За словами Олександра Перцовського, пункти вакцинації, які Укрзалізниця почала відкривати на вокзалах з 21 жовтня, є популярними серед населення. «Рішення про відкриття пунктів вакцинації на вокзалах — це значний внесок залізничників у боротьбу з пандемією коронавірусу. Щодня вокзали приймають тисячі пасажирів, які відтепер можуть отримати щеплення, не витрачаючи додатковий час на поїздку до медзакладу. Так, станом на сьогоднішній ранок у наших пунктах зроблено понад 2 тис. щеплень. Крім того, вони є зручними для мешканців міст, адже зазвичай вокзали розташовані у місцях зі зручною транспортною розв’язкою», — зазначив Олександр Перцовський. 

Також у компанії триває вакцинація працівників, насамперед тих, які контактують із клієнтами. «Наразі вже вакциновано 30% провідників, найближчим часом ця цифра буде збільшена удвічі», — резюмував Олександр Перцовський.

З 25 жовтня пункти вакцинації почнуть працювати на залізничних вокзалах у Херсоні, Ковелі, Кривому Розі, Нікополі, Подільську, Миколаєві, Чернівцях, Коростені та Роздільному.

Нагадаємо, раніше такі пункти було відкрито на залізничних вокзалах Києва (2 пункти), Львова, Харкова, Одеси, Дніпра, Ніжина, Коростеня, Рівного, Хмельницького та Ужгорода.

Також на 10 залізничних вокзалах цілодобово працюють пункти експрес-тестування на COVID-19: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава (станція Полтава-Київська). Тут невакциновані пасажири можуть зробити експрес-тест та отримати довідку, що в разі негативного результату буде підставою для посадки в поїзд. Ця послуга для пасажирів, які мають квиток на поїзд, коштує 350 грн. Із 21 жовтня було зроблено понад 4 тис. тестів.

Читайте також