Новини, Порти

Рада ухвалила Закон “Про внутрішній водний транспорт”

Сьогодні, 3 грудня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт 1182-1-д “Про внутрішній водний транспорт”. Відповідне рішення підтримали 276 депутатів.

“Це означає, що реформі річкових перевезень бути. Завдяки реалізації цього закону ми зможемо відродити найбільш дешевий та екологічний спосіб доставки вантажів – річкові перевезення та створити ефективну річкову логістику. Це дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік та економічним ефектом для держави до 13-16 млрд грн щороку”, – прокоментував схвалення законопроєкту міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Відновлення ефективних внутрішніх водних шляхів – одне із зобов’язань України в рамках євроінтеграційних процесів для вступу в ЄС. Законопроєкт про внутрішній водний транспорт включає імплементаційні норми 5 основних європейських директив та покликаний привести українське законодавство у відповідність до європейського.

“Окрім усього, закон має покращити конкуренцію на ринку, збільшити інвестиції завдяки рівним умовам і прозорим правилам та створити нові робочі місця для людей. Перехід частини вантажу з автошляхів на річку допоможе значно розвантажити дороги й зменшити витрати на їхній ремонт. Для прикладу, 1 млн тонн вантажів, перевезених річкою і перенаправлених з наземного транспорту, зменшує витрати на ремонт доріг на 1 млрд грн протягом 4 років”, – зауважив Владислав Криклій.

За словами міністра, новий закон дозволить використовувати потужності Дніпра не на 10%, як зараз, а на повну. Також він започатковує створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів, необхідного для забезпечення належного технічного стану судноплавних шлюзів на Дніпрі та можливості підвищення пропускної спроможності річки.

Крім цього, як розповіли в МІУ, ухвалення закону сприятиме:

  • стимулюванню суднобудування й відновленню українських підприємств;
  • лібералізації ринку, допускаючи судна під іноземним прапором, що стимулюватиме міжнародну торгівлю;
  • проведенню дерегуляції галузі шляхом запровадження безкоштовного проходження шлюзів та часткового звільнення суден внутрішнього плавання від зборів у морських портах;
  • спрощенню адміністративних процедур при реєстрації суден та видачі кваліфікаційних документів тощо.

Раніше в Європейському союзі розкритикували фінансовий стан УЗ та відзначили, що в галузі транспорту досі не було ухвалено ключові законопроєкти про відкриття ринків, зокрема про залізничний і внутрішній водний транспорт, небезпечні вантажі та мультимодальні перевезення.

Нагадаємо, 24 квітня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт 1182-1-д “Про внутрішній водний транспорт”. Відповідне рішення підтримали 243 народні депутати.

Читайте також