Міжнародні новини, Новини

РЖД визнана першою російською компанією, яка допустила дефолт

ВАТ «Російські залізниці» допустило дефолт за одним випуском євробондів.  Про це 11 квітня повідомило Bloomberg із посиланням на Комітет з кредитних деривативів (Credit Derivatives Determinations Committees), передає Rail.insider із посиланням на ЦТС.

Йдеться про євробонди у швейцарських франках із датою виплати 14 березня. РЖД намагалась, але не змогла провести виплату через накладені на неї санкції.

Таким чином, РЖД стала першою російською компанією, яку визнали такою, що перебуває в стані дефолту. Як зазначає Bloomberg, рішення про визнання дефолту запускає виплату механізму кредитно-дефолтних свопів. І інвестори мають побачити, скільки саме за ними заплатять, зауважує агентство.

Нагадаємо, що РЖД мали 5 квітня погасити випуск єврооблігацій номінальним обсягом приблизно 605 млн доларів і виплатити накопичений дохід за ним. Емітент єврооблігацій, RZD Capital, не зміг отримати від РЖД кошти для виплат власникам цих боргових паперів.

Окрім того, раніше РЖД не змогли вчасно провести купонні виплати з єврооблігацій, номінованих у рублях, швейцарських франках та британських фунтах. У своїй заяві компанія зазначила, що виплати з євробондів компанії в різних валютах можуть бути відкладені або призупинені на невизначений термін відповідними платіжними агентами або банками-кореспондентами у зв’язку з їхніми внутрішніми комплаєнс-процедурами.

Читайте також