Німецький виробник рухомого складу Siemens Mobility має намір стягнути з російського підприємства «Уральські локомотиви» понад 1 млрд рублів. Про це пише Rail.insider із посиланням на Rollingstock.
Відповідну позовну заяву було зареєстровано цього тижня Арбітражним судом Свердловської області та опубліковано у картотеці арбітражних справ. Суть позовних вимог наразі не розкривається. Інформація про подальші судові засідання поки що відсутня.
При цьому 24 січня міжрайонна інспекція ФНП у Москві ухвалила рішення про вилучення російської юрособи «Сіменс Мобільність» з ЄДРЮО. Проте минулого тижня, 9 лютого, цю процедуру було припинено у зв’язку з надходженням заяв від зацікавлених осіб. За цей же час головна російська юрособа була перейменована з «Сіменс» на «Системс». Як повідомляє «Інтерфакс», у звіті за підсумками 2023 року компанія оголосила про намір ініціювати у лютому процедуру добровільної ліквідації через неможливість продовжувати свою діяльність у РФ.
Завод «Уральські локомотиви» було запущено у 2010 році як спільне підприємство Siemens Mobility та Групи «Сінара» з випуску електровозів та електропоїздів. У травні 2022 року головна Siemens оголосила про вихід з російського ринку. У червні того ж року «Сінара – Транспортні Машини» отримала повний контроль управління заводом.
За минулий час російські суди задовольнили низку позовів основного замовника рухомого складу Siemens Mobility у РФ — РЖД. Так, за одностороннє невиконання договорів щодо постачання та обслуговування рухомого складу та систем СЦБ для німецької компанії були призначені неустойки загальним обсягом майже 60 млн рублівна день. Наразі всі апеляції Siemens успіху не мали.
Як повідомлялося раніше, Siemens Mobility заявив про рекордний обсяг нових замовлень.







