Міжнародні новини, Новини

Stadler поставить сім двоповерхових поїздів до Швеції

Шведська компанія AB Transitio та швейцарський виробник рухомого складу Stadler підписали контракт щодо придбання семи додаткових двоповерхових поїздів DOSTO. Stadler уже продав до Швеції 53 поїзди такого типу. Вони мають позитивно вплинути на скорочення викидів вуглецю та розроблені для використання у суворих кліматичних умовах. Про це пише Rail.insider із посиланням на сайт компанії.

Згідно з повідомленням, поїзди, що складаються з чотирьох вагонів, планується поставити взимку 2022/2023 років.

Салони вагонів просторі. Місця для зберігання більше, ніж у більшості поїздів. Є індивідуальні лампи для читання та дві розетки, вбудовані в кожне сидіння. Вагони обладнані «ковзаючою» сходинкою, щоб людям з обмеженими фізичними можливостями було легше заходити і виходити.

Аби зменшити вуглецевий слід, вагони виготовлені з алюмінієвого профілю. Таким чином поїзди мають меншу вагу та водночас відповідають усім вимогам безпеки. Для підвищення екологічної ефективності можна поєднати до чотирьох поїздів.

Потяги мають функцію «регенеративне гальмування». Також використовують сухі трансформатори з повітряним охолодженням.

Ці поїзди розраховані на роботу при температурах до –40 ºС і 80 см снігу на колії.

Вагони мають килимове покриття із вбираючого матеріалу, який швидко сохне завдяки підлоговому покриттю.

Крім того, підрамники розроблені так, аби зменшити замерзання і накопичення снігу та льоду. Пантограф також адаптований до роботи у зимових умовах.

Перше замовлення на двоповерхові поїзди DOSTO для Швеції було зроблено у 2016 році на 33 транспортні засоби. Потім були інші — у 2018-му та 2020 роках. Зараз Stadler продав 60 цих поїздів на шведському ринку та понад 420 — до 11 країн, зокрема Швейцарії, Австрії, Німеччини та Люксембургу.

Як повідомлялося раніше, Stadler побудує завод в Україні: підписано меморандум. Також у Києві 26 серпня презентували електропоїзд FLIRT швейцарської компанії Stadler, що 14 серпня прибув до України із заводу компанії у Білорусі для тестування.

Читайте також