Новини, Події

Stadler побудує завод в Україні: підписано меморандум

Сьогодні підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України, АТ «Укрзалізниця» та Stadler CIS AG, Stadler Rail AG (Швейцарія) і Швейцарським агентством зі страхування експортних ризиків SERV. Документ визначає засади співпраці та механізм спільної роботи сторін з питань розвитку сектору залізничного транспорту України. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу Офісу Президента.

Зустріч глави держави Володимира Зеленського з головою ради директорів Stadler Rail AG Петером Шпулером і виконавчим директором Stadler CIS AG Александром Люфтом відбулася в Офісі Президента.

«Я дуже радий, що сьогодні підписується цей важливий меморандум. Він є чудовим сигналом громадянам наших країн про те, як ми співпрацюємо», — зазначив Володимир Зеленський.

Як зауважив Александр Люфт, уперше в історії на державному рівні залучається експортне фінансування зі Швейцарії, яке буде спрямовано на розвиток залізничного транспорту України, зокрема оновлення парку потягів.

Підписання документа дає старт експортному фінансуванню Швейцарської Конфедерації для України. Сума сягає 500 млн євро.

Співпраця передбачає не просто закупівлю потягів, а й локалізацію виробництва Stadler завдяки будівництву нового заводу на території України.

Глава держави нагадав, що в межах Національної програми «Велике будівництво» запускається проект City Express для розвитку приміського залізничного сполучення.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, у межах співпраці зі Stadler заплановано закупити 30 приміських електропоїздів виробництва цієї компанії для Києва, ще 30 будуть розподілені між Харковом і Дніпром.

Крім того, в меморандумі йдеться про 20 нових регіональних електропоїздів і 10 електропотягів далекого сполучення виробництва Stadler для оновлення рухомого складу Укрзалізниці.

Як повідомлялося раніше, у Києві сьогодні презентували електропоїзд FLIRT швейцарської компанії Stadler, що 14 серпня прибув до України із заводу компанії у Білорусі для тестування.

Читайте також