На підвищення спроможності залізничних перевезень буде направлено 2,7 млрд гривень, — Економічна стратегія
Новини, Рухомий склад

Строк експлуатації вантажних вагонів скоротиться мінімум на третину, — Олександр Камишін

Укрзалізниця розробила програму, яка допоможе прибрати з колій старі вагони. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

Цей документ під назвою «Комплексна програма оновлення парку вантажних вагонів до 2028 року» схвалили на Антикризовому штабі з відновлення сталого функціонування товариства. Найближчим часом зазначена програма буде передана на розгляд Кабінету Міністрів України.

Зауважимо, під час засідання Антикризового штабу його очільник, міністр інфраструктури Олександр Кубраков, повідомив про те, що найближчими роками в Україні планується побудувати й оновити 30 тис. піввагонів та 15 тис. зерновозів.

За словами в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна, завдяки реалізації зазначеної програми із залізничних колій України приберуть старі вагони, які загрожують безпеці руху. «Крім оновлення парку вагонів, завдяки цій програмі ми зможемо вирішити ще одне гостре питання — ліквідувати брухт із колій. Цієї мети ми зможемо досягти завдяки впровадженню поступового обмеження строку експлуатації вантажних вагонів: піввагонів з 44 до 22 років, зерновозів — з 45 до 30 років», — зазначив він.

На засіданні Антикризового штабу також розглянули питання та напрацювали пропозиції щодо:

  • ліквідації дискримінаційних тарифів на вантажні перевезення;
  • усунення ризиків довгострокових договорів на користування вагонами Укрзалізниці;
  • механізму ідентифікації вантажних вагонів різних власників з метою недопущення використання на території України вагонів, власником яких є підсанкційні особи.

Нагадаємо, 15 вересня 2021 року уряд на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони погодив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Його очолив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Установче засідання відбулося 17 вересня.

Читайте також