У 2021 році пасажирські перевезення принесуть 9 млрд грн доходів
Перевезення, Новини

У 2021 році пасажирські перевезення принесуть 9 млрд грн доходів

Згідно з фінпланом АТ «Укрзалізниця», пасажирський бізнес наступного року повинен згенерувати 9 млрд грн доходів. Про це в інтерв’ю Mintrans розповів керівник філії «Пасажирська компанія», в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.

За його словами, пасажирські перевезення можуть стати беззбитковими шляхом оптимізації витрат і комерційних доходів, а також завдяки впровадженню Public Service Obligation (PSO) — ринкової моделі замовлення транспортних послуг, при якій держава і місцева влада оплачують перевізникам вартість соціально значущих маршрутів. Такий механізм буде прописано в новому Законі «Про залізничний транспорт».

«Моє завдання — розробити спільно з парламентаріями і представниками державних і місцевих органів влади ефективний механізм РSО. Це не про бюджетні «подачки» або субсидування, а про замовлення на конкурсній основі послуг з перевезення пасажирів. Зараз, на жаль, ми щороку маємо борги в сотні мільйонів за перевезення пільгових категорій», — уточнив в.о. члена правління Укрзалізниці.

За словами Перцовського, на сьогодні Укрзалізниці важливо визначити організатора тендера — сторону, яка встановлює, які маршрути є соціально важливими, на який термін будуть проводитися такі закупівлі (в Європі такі контракти укладаються на 10-15 років), та бюджети яких рівнів будуть використовуватися для покриття витрат. Наразі представники Укрзалізниці спілкуються з представниками Запорізької та Дніпропетровської ОДА щодо проведення в цих регіонах пілотного проєкту з використанням PSO.

«Під них ми залучимо кредити ЄІБ і ЄБРР, у яких є програми, розраховані на розвиток місцевого транспорту. За ці кошти оновимо рухомий парк. Сподіваємося, що населення побачить економічний ефект», — резюмував в.о. члена правління Укрзалізниці.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує укладати публічні договори про надання послуг з обласними адміністраціями та великими компаніями, які зацікавлені у перевезеннях співробітників у комфортних умовах.  Відзначимо, що за 10 місяців цього року місцеві органи влади заборгували Укрзалізниці понад 186,1 млн грн за перевезення у приміському сполученні пасажирів, які мають пільгу на проїзд.

Читайте також