Міжнародні новини, Новини

У Китаї представили маглев для швидкості до 600 км/год

Сьогодні, перший у Китаї дослідний швидкісний потяг на магнітній підвісці вийшов з конвеєра в Циндао, провінція Шаньдун. Прогнозується, що він розганятиметься до 600 км/год. Про це пише railinsider із посиланням на gov.cn.

Пройде кілька років випробувань, перш ніж він стане до експлуатації. Також доведеться подбати про інфраструктуру. Однак, запуск поїзда у постійну роботу значно скоротить час поїздки залізницею. Наприклад, дістатися з Пекіна до Шанхая швидкісним поїздом можна буде за 2,5 години замість п’яти годин.

Як зазначили у компанії-виробника CRRC, потяг використовує електромагніти, щоб не торкатися рейок. Оскільки немає безпосереднього контакту із залізничними лініями, поїзд може їздити тихо і плавно.

Очікується, що поїзд заповнить нішу між звичайними швидкісними потягами, що долають до 350 км на годину, та літаками, які курсують зі швидкістю від 900 до 1000 км/год.

Нагадаємо, раніше у Китаї прототип високошвидкісного потяга на магнітній підвісці (маглев) успішно розігнався до 600 км/год на випробувальній лінії в університеті в Шанхаї.

Читайте також