Інфраструктура, Новини, Укрзалізниця

Переведення однієї лінії на євроколію коштуватиме 2–3 млрд доларів, – міністр інфраструктури

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив про те, скільки вартуватиме перехід на євроколію. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Економічну правду».

В інтерв’ю Financial Times посадовець розповів, що переведення однієї залізничної лінії на стандарт ЄС коштуватиме від 2 до 3 млрд доларів. Про яку саме лінію йдеться, у новині не уточнюється.

Також Олександр Кубраков наголосив на тому, що для збільшення пропускної спроможності на прикордонних переходах потрібні додаткові інвестиції.

Як повідомлялося раніше, експосадовець відомства вважає, що кілометр євроколії коштуватиме 1 млн євро плюс рухомий склад.

Питання прокладання євроколіями між великими містами в Україні підіймається уже далеко не вперше. Подібні проєкти керівництво МІУ озвучувало у 2017-му та 2019 роках. Йшлося, зокрема, про напрямки Київ – Одеса та Львів – Київ – Одеса.

З боку Укрзалізниці та місцевих органів влади пропонувалися також більш скромні варіанти облаштування колії за євростандартами у прикордонних з ЄС областях.

Читайте також