Міжнародні новини, Новини

У Великій Британії планують припинити вантажні перевезення на “залізниці Гаррі Поттера”

Алюмінієвий завод у Форт-Вільям оголосив про плани модернізації порту, що може призвести до припинення регулярних залізничних вантажних перевезень через лінію Вест-Хайленд. Остання відома, як колія з фільмів про Гаррі Поттера. Про це повідомляє railfreight.com.

Наразі лінією перевозять сипкі вантажі із Норт-Бліту для потреб заводу. Компанія Alvance Aluminium, власник заводу, оголосила про наміри інвестувати 94 млн фунтів стерлінгів у збільшення виробництва.

Водночас мова йде про модернізацію порту, що, на думку місцевих ЗМІ, може означати припинення залізничних вантажовідправок. Завод є останнім вантажоперевізником на лінії.

Якщо це станеться, то лінія буде обмежена лише обслуговуванням пасажирських перевезень з паровозом, що стало популярно після серії фільмів про Гаррі Поттера. Лінія закінчується в рибальському селі Маллейг, до якого можна дістатися через знаковий віадук Гленфіннан.

Загалом лінія Вест Хайленд обслуговує малонаселену частину Шотландії. Історично склалося так, що вантажні перевезення становили значну частину доходу цієї залізниці. Тому прихильники лінії кажуть, що втрата вантажних послуг поставить під загрозу подальшу життєздатність магістралі.

Нагадаємо, раніше в Японії закрили залізничну лінію Мікадзірі – останню лінію, якою здійснювалося перевезення вугілля в країні.