Перевезення, Новини

УДП розробило проєкт, який дозволить перевозити Дніпром додатково до 4 млн тонн вантажу щорічно

ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство» направило до Міністерства інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову модель для залучення 200 млн дол. США для розвитку внутрішнього водного транспорту та судноплавства р. Дніпро. Про це повідомила пресслужба підприємства.

Проєкт передбачає будівництво 31 баржі вантажопідйомністю 4000 тонн та 16 буксирів для їхньої подальшої експлуатації на Дніпрі. Реалізація проєкту дозволить перевозити Україні додатково до 4 млн тонн головною річкою країни щорічно.

«Реалізація проєкту сприятиме покращенню якості транспортування й транспортних мереж України завдяки розвитку перевезення вантажів річковим транспортом на р. Дніпро, а також зміцненню позиції України в міжнародних транспортних коридорах, збільшенню вантажопотоку з країнами ближнього зарубіжжя, Східного партнерства та ЄС. Найближчим часом ми очікуємо позитивної відповіді від Міністерства інфраструктури України, що стане відправною точкою для фундаментальних змін у нашій галузі, забезпечить розвиток нових технологій, а також сприятиме новому рівню відносин з міжнародними фінансовими інституціями», – підкреслив в.о. голови правління УДП Олексій Хомяков.

Планується, що у разі позитивного рішення Міністерства інфраструктури УДП розпочне роботу з Міністерством фінансів України та ЄБРР для забезпечення державних гарантій та виділення європейських інфраструктурних коштів.

Нагадаємо, за підсумками січня 2021 р. вантажні перевезення Дніпром склали 361,8 тис. т, що на 29 тис. т. менше, ніж за аналогічний період 2020 р.

Читайте також