Міжнародні новини, Новини

Угорських залізничних операторів підтримає держава

Уряд Угорщини підвищить конкурентоспроможність залізничних вантажних перевезень, надавши до 2025 року субсидії у розмірі 30 млрд форинтів (83,8 млн євро), які стимулюватимуть перехід з автомобільного транспорту на залізничний. Про це пише Rail.insider із посиланням на Railway Supply.

Міністерство інновацій та технологій Угорщини 5 листопада підписало рамкові контракти щодо державної підтримки залізничних перевезень. Субсидії залізничним операторам почнуть надходити з грудня.

Компанії CER Hungary, Gysev Cargo, Floyd Zrt. та Rail Cargo Hungaria отримають державну підтримку з боку Міністерства інновацій та технологій.

Фінансування надається відомством та оплачується MÁV Zrt як додатковим спонсором.

У червні 2021 року Угорщина отримала від Європейської комісії (відповідно до правил державної допомоги ЄС) схвалення цієї програми грантів, яка містить витрати на залізничну інфраструктуру та будь-які зовнішні витрати.

Завдяки такій фінансовій підтримці 10—12 млн т вантажів з автомобільного транспорту буде переведено на залізницю, і компанії, що надають ці послуги, створюватимуть безпечні умови доставки для 2,3 млн т небезпечних вантажів щороку.

У межах програми компанії можуть подати заявку на отримання безповоротного гранту на надання послуг із вантажних залізничних перевезень.

Очікується, що залізничні вантажні оператори подадуть заявку на гранти у розмірі 1 млрд форинтів (2,8 млн євро) у 2021 році для обслуговування своїх послуг, а в період з 2022 по 2025 рік — 4 млрд форинтів (11,17 млн євро).

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця розраховує на підтримку держави в реалізації проєктів «Великого будівництва».

Читайте також