Міжнародні новини, Новини, Перевезення

Україна та Литва активізують мультимодальні перевезення

Україна та Литва домовилися про розвиток єдиного залізничного маршруту між Чорноморським і Балтійським регіонами. Про це пише railinsider з посиланням на сторінку Міністерства інфраструктури України у Facebook.

У литовському місті Клайпеда відбулася зустріч міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та міністра транспорту та зв’язку Литви Маріуса Скуодіса. Посадовці обговорили питання посилення співпраці та перспективи нових проєктів.

«Партнерство у сфері транспорту — один із пріоритетів. Ми відновлюємо діалог про реалізацію давньої ідеї — поєднання залізничним сполученням Балтійського та Чорноморського регіонів. Для обох країн це шанс оптимізувати логістику, збільшити навантаження на морські порти та вийти на нові світові ринки», — наголосив Олександр Кубраков.

За його словами, досягнуто домовленостей щодо запуску пілотного проєкту, у межах якого розвиватимуть мультимодальні перевезення між країнами, зокрема і шляхом збільшення потоку напівпричепів.

Як зауважується у повідомленні, наразі між Балтійським і Чорноморським регіонами є досить великі вантажні потоки, проте частка вантажів, що рухаються з України, дуже низька. У Клайпедському порту українські вантажі становлять лише приблизно 1-2% від загалу. За оцінками литовської сторони, потік товару з України потенційно може бути вдесятеро вищим.

Для здійснення мультимодальних вантажних перевезень морем і залізницею будуть використовуватися, зокрема, автомобільні напівпричепи. Щоб це стало можливим, Міністерство інфраструктури “ініціює зміни до українського законодавства, що дасть змогу класифікувати напівпричепи як вантаж, а не як транспортний засіб”.

Запуск пілотного проєкту планується у вересні цього року. Успішна реалізація домовленості може зробити Клайпедський порт в Литві північними воротами України для виходу до країн Скандинавії, водночас Одесу — південними морськими воротами Литви у Чорноморський регіон.

Як повідомлялося раніше, Україна та Литва обговорювали питання розвитку нових інфраструктурних проєктів.

Читайте також