Фахівці Укрзалізниці та Польських залізниць після перемовин у Києві продовжили роботу безпосередньо у прикордонних пунктах пропуску. У фокусі — розширення пропускної спроможності переходів між країнами, пришвидшення процесів, а також покращення комфорту для пасажирів, які очікують перетину кордону. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію АТ «Укрзалізниця».
Так, залізничники двох країн відвідали пункт пропуску Мостиська та станцію Перемишль — найбільший пасажирський залізничний хаб між Україною та країнами Європейського Союзу.
«Важливо, що перемовини пройшли безпосередньо на місці у Перемишлі — там, де щодня сотні жінок та дітей вимушені по кілька годин витрачати на очікування та проходження всіх необхідних контрольних процедур. Це не українська територія, але не наш підхід просто «кивати на сусідів», тож прибули сюди з польськими колегами та визначили низку заходів, які можуть значно покращити комфортність подорожей між нашими країнами, зменшити затримки. Реалізація потребує подальшого залучення прикордонних та митних органів Польщі, тож будемо у постійному контакті з партнерами, щоб усе заплановане перейшло до реалізації в найкоротші терміни», — зазначив член правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.
У свою чергу генеральний директор АТ «Польська державна залізниця» & PKP Group Алан Бероуд наголосив на тому, що узгоджені дії PKP Group спільно з PKP PLK S.A. є гарним кроком до більш якісного залізничного сполучення між Польщею та Україною і впровадження покращень вздовж усього державного кордону.
«Польсько-українські залізничні прикордонні переходи є в списку наших інвестиційних проєктів. Протягом останніх двох років PKP PLK модернізували залізничні прикордонні переходи, вважаючи їх важливим елемент транскордонної залізничної інфраструктури. На сьогоднішній день ми інвестували в цю інфраструктуру 400 млнзлотих. Попереду на нас чекають подальші спільні інфраструктурні рішення», — сказав генеральний директор PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Пьотр Виборскі.
Представники залізниці також домовилися продовжити роботу над покращенням логістики між країнами, зокрема на маршрутах від Ковеля до Хелма, над створенням нових можливостей для збільшення трафіку на прикордонному переході Рава-Руська та низкою інших ініціатив.
Як повідомлялося раніше, УЗ та Польські залізниці домовилися розвивати сполучення між країнами.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики