Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця стала лідером рейтингу найбільш збиткових державних компаній

Про загальний прибуток за перше півріччя на суму майже 13 млрд грн звітували 14 найбільших державних компаній України. Про це свідчать документи про виконання показників фінансових планів цих компаній, передає Rail.insider із посиланням на «Марлін».

Відповідно до рейтингу державні компанії розділилися на дві частини: у першій опинилися ті, що генерували прибуток, а у другій — збиткові. АТ «Укрзалізниця» стало лідером у другій групі. Сумарний негативний результат шести компаній становить 1,9 млрд грн. Левову частку «забезпечила» Укрзалізниця, адже її від’ємний результат за пів року сягнув 1,4 млрд грн. Значно менші суми збитків мають ДП «УкрАероРух» (260 млн грн) та Держпродзернокорпорація (87 млн грн). АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та Міжнародний аеропорт «Бориспіль» отримали по 73 млн грн збитків, а АТ «Укрпошта» — 9,7 млн грн.

 

Натомість 8 із 14 підприємств звітували про прибуток на загальну суму 14,8 млрд грн. Найбільше заробили ПрАТ «Укргідроенерго» (6,2 млрд грн), ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (5,6 млрд грн); НАЕК «Енергоатом» (1,1 млрд грн) та ДП «Адміністрація морських портів України» (944 млн грн).

Більшість компаній власні збитки пояснюють впливом обмежень через COVID-19.

«До цього переліку не включений фінансовий результат Нафтогазу, який очолив список прибуткових компаній за результатами першого кварталу, оскільки компанія не подала звіт про фінансові результати до Мінекономіки та відмовилася надавати його на запит «Марліну», — зауважується у повідомленні.

Нагадаємо, що Держаудитслужба виявила в УЗ порушень на 61 млрд грн.

Читайте також