Новини, Рухомий склад

Укрзалізниця у 2019 році модернізувала 3 електрички для курсування в Донецькій, Житомирській та Київській областях

Укрзалізниця капітально ремонтує з подовженням терміну служби електрички та модернізує вузли й обладнання. З початку 2019 року цим видом ремонту оновлено 14 секцій, з яких сформовано 3 електропоїзди. Загалом цьогоріч планується здійснити КРП 39 секцій — 8 складів електропоїздів. Про це повідомляє прес-служба УЗ.

Оновлені електрички сполучають столицю з містами-супутниками та навколишніми селами: Білою Церквою, Фастовом, Ротком, Мотовилівкою, Шепетівкою, Житомиром та курсують у сполученні Бахмут — Лиман. Усі роботи з модернізації електропоїздів здійснено на власних потужностях — на Київському електровагоноремонтному заводі.

Модернізація одного електропоїзда обходиться в понад 64 млн грн з НДС, а придбання нового коштує майже в 10 разів більше. Такий вид ремонту (КРП — капітальний ремонт із подовженням терміну служби) дозволяє продовжити експлуатацію приміських електропоїздів на 22 роки. Через критично високий рівень зношеності галузь потребує щорічної заміни принаймні 20 складів електропоїздів та 15 складів дизель-поїздів. Укрзалізниці для оновлення приміського рухомого складу необхідна державна підтримка – виділення бюджетних коштів на придбання приміського рухомого складу або передача його на баланс місцевих органів влади, оскільки вони є замовниками послуги.

Збитки від перевезень пасажирів у приміському сполученні за 2018 рік склали 6,3 млрд грн, а за 5 місяців 2019 року — 2,7 млрд грн.Укрзалізниця щороку в приміському сполученні перевозить понад 100 млн пасажирів.

Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця закликає народних депутатів внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет» і виділити вже цього року перевізнику 7,1 млрд грн на оновлення приміського рухомого складу. За отримані кошти компанія могла б придбати понад 15 нових 10-вагонних електричок. Наразі Укрзалізниця як ніколи потребує підтримки держави, приміський залізничний парк уже на піку зношеності: дизель-поїзди — на 97,2%, електропоїзди — на 87,5%, обладнання загорається просто на ходу.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

Отримати

 

Читайте також