Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

УЗ розрахувалася з КВБЗ за 18 пасажирських вагонів, замовлених у 2018 році

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час відвідин Крюківського вагонобудівного заводу повідомив, що Укрзалізниця почала виплачувати кошти за останні 20 вагонів (з 54 замовлених у 2018 році). Про це повідомляється на урядовому порталі.

Перші кошти почали надходити відповідно до затвердженого напередодні фінплану.

«Президент сказав, що в цьому році буде 90 вагонів. 20 уже виготовлені. Відсьогодні за 18 вагонів відбувається оплата, вони вже відвантажені. Ще 2 вагони готові, є домовленості з Укрзалізницею. Будуть проведені відповідні наради щодо оплати», — зазначив глава уряду.

Враховуючи відсутність відповідних замовлень у 2020 році, схоже, що мова йде про 54 вагони, які УЗ замовила у 2018 році. Адже голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько раніше повідомляв, що УЗ досі не розрахувалась за 20 останніх вагонів (не прийняла їх), хоча вони виготовлені.

Крім цього, згідно з повідомленням, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за дорученням Президента України Володимира Зеленського почало розробляти механізм придбання ще 70 вагонів.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій на власній сторінці у Facebook заявив, що поки на рахунки заводу перераховано перші 59 млн грн. За його інформацією, ці вагони курсуватимуть на напрямках:

  • Київ-Лисичанськ (4 вагони);
  • Маріуполь-Київ (4 вагони);
  • Київ-Чернівці (4 вагони);
  • Дніпро-Трускавець (4 вагони);
  • Київ-Херсон (2 вагони).

Зауважимо, що окрім глави уряду, в складі делегації були присутні Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, та Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Читайте також