Інфраструктура, Новини

УЗ відремонтувала залізничний міст на перегоні Варварівка – Ароматна

У регіональній філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» оновили міст на перегоні Варварівка – Ароматна (Дніпропетровська область). Малий залізобетонний міст на 974-му кілометрі перегону Варварівка – Ароматна мав дефекти опор та прогонової конструкції, що в подальшому змусило б залізничників обмежити швидкість руху поїздів на цій ділянці.

«Під час капітального ремонту мостовики реалізували проєкт, який дозволив відмовитися від дороговартісного та клопіткого в утриманні залізобетонного прогону. Натомість під опорами мосту було облаштовано фундамент та водопропускну залізобетонну трубу великого діаметра, яку надійно закріпили шляхом вбетонування в опори. Зверху поклали гідроізоляцію та прошарок піску, а потім колійну інфраструктуру», – розповіли в філії.

За два десятиліття в межах Придніпровської магістралі подібним чином було капітально відремонтовано близько 80 малих залізничних мостів. Залізничники відзначили, що застосування такої технології оновлення малих залізничних мостів забезпечує суттєву економію коштів без погіршення експлуатаційних характеристик інженерних споруд.

«Економніші в облаштуванні та утриманні інженерні конструкції слугуватимуть щонайменше сто років», – розповіли в УЗ.

Це вже четвертий залізничний міст у межах магістралі, який в 2021 році капітально відремонтували.

Читайте також