Міжнародні новини, Новини

В Угорщині почали будувати залізницю до Сербії

У місті Кішкунгалаш на півдні Угорщини відбулася церемонія початку спорудження угорської дільниці залізниці до Сербії. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Сіньхуа».

У церемонії взяли участь: міністр інновацій і технологій Угорщини Ласло Палкович, міністр будівництва, транспорту та інфраструктури Сербії Томислав Момирович і посол КНР в Угорщині Ці Даюй.

У повідомленні зазначається, що залізниця Угорщина—Сербія — це флагманський проєкт співпраці між Китаєм і країнами Центральної та Східної Європи. Магістраль буде сприяти взаємозв’язку Угорщини та Сербії з іншими районами Європи, допоможе двом країнам у створенні регіональних транспортно-логістичних вузлів, стане поштовхом для будівництва інфраструктури в Європі й економічного розвитку районів уздовж залізниці, а також має важливе значення для сполучення ініціативи «Пояс і шлях» з європейською стратегією розвитку і для поглиблення китайсько-європейського взаємовигідного співробітництва.

Ласло Палкович назвав модернізацію та реконструкцію залізниць пріоритетним напрямом майбутнього транспортного розвитку Угорщини, а угорську дільницю залізниці — одним із ключових інвестиційних проєктів уряду. «Залізниця Угорщина—Сербія сприятиме перетворенню Угорщини на регіональний транспортно-логістичний вузол і зміцненню торговельно-економічних зв’язків між Європою та Китаєм», — зауважив міністр.

Наголошується, що залізниця Угорщина—Сербія загальною протяжністю 350 км — зразковий проєкт співпраці між Китаєм і країнами Центральної та Східної Європи, а також приклад сполучення китайських залізничних технологій і обладнання з технічними стандартами ЄС.

Як повідомлялося раніше, в Угорщині модернізують останню одноколійну дільницю залізниці на кордоні з Румунією.

Читайте також