Укрзалізниця, Новини

В УЗ заявляють про розблокування банківських рахунків

Укрзалізниця розблокувала низку своїх банківських рахунків, які раніше було заблоковано через рішення суду. Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” розповів керівник компанії Іван Юрик.

“Ситуація дійсно серйозна, але ми зараз її регулюємо. Деякі рахунки вже розблоковані. Арешт певних коштів на наших рахунках відбувся в рамках спроби стягнути борг, який позичала УЗ у 2011-2012 роках у російського Промінвестбанку. В лютому 2019 року цей банк продав наш борг міжнародній небанківській установі “, – сказав він.

Юрик зазначив, що УЗ не була стороною цієї угоди, і тому не може відповідати за юридичні ризики, які були закладені в цій угоді.

“Зараз тривають судові процеси щодо підтвердження дійсності цього відступлення права вимоги, існують чинні рішення судів, які забороняють стягувати цей борг до моменту підтвердження належності нового кредитора, і як тільки ці процеси дійдуть до свого логічного завершення, ми зможемо фіналізувати угоду про реструктуризацію зазначеної заборгованості”, – зазначив керівник компанії.

Нагадаємо, з 6 травня банківські рахунки «Укрзалізниці» було арештовано виконавчою службою. Підставою стало рішення Верховного суду за чотирма справами, що стосуються боргів Укрзалізниці. Усі чотири не на користь компанії.

Йдеться про борги перевізника перед компанією VR Global Partners, L.P. (Кайманові острови),  яка є тримачем боргу УЗ у 160 мільйонів доларів.

Читайте також