Новини, Укрзалізниця

Попри мораторій з УЗ стягнули 55 млн грн боргів Донецької залізниці (доповнено)

Державна виконавча служба 22 лютого списала з Укрзалізниці 55 млн грн на користь компанії «Профінанс Груп». Про це у своєму Telegram-каналі написав голова товариства Олександр Камишін, передає Rail.insider.

За його словами, Державна виконслужба зробила це незаконно. «Незаконно, тому що є окремий закон, який забороняє стягувати з УЗ борги Донецької залізниці, поки УЗ втратила контроль над своїм майном на НКТ (непідконтрольній території, — ред.)», — зауважив посадовець.

Він також наголосив на тому, що компанія «Профінанс Груп» цілеспрямовано скуповує «донецькі» борги УЗ. Саме цей борг компанія купила у банку «ПУМБ».

«У цьому випадку спритні ділки викуповують борги Донецької залізниці за 10% від їхньої номінальної вартості, потім «прицільно» працюють із судами, одержуючи рішення, що прямо суперечать закону, і далі несуть ці рішення до виконавчої служби», — пояснив Олександр Камишін.

Голова товариства повідомив про те, що Укрзалізниця подасть заяву до Головного слідчого управління Нацполіції.

Також товариство закликало уряд, Верховний Суд та РНБО невідкладно звернути увагу на ситуацію з протиправним примусовим стягненням з товариства боргів підприємств, на базі яких створена компанія і які перебувають на окупованих РФ територіях.

У пресслужбі УЗ заявили, що ТОВ «Профінанс Груп» скуповує борги ДП «Донецька залізниця» з метою швидкого стягнення коштів залізниці та наступної ліквідації підприємства, що унеможливить повернення цих коштів АТ «Укрзалізниця».

«На жаль, внаслідок неправомірних дій органів ДВС та негативної судової практики з рахунків АТ «Укрзалізниця» в примусовому порядку вже стягнуто понад 200 млн грн за боргами ДП «Донецька залізниця», і тенденція, як бачимо, не покращується. Констатуємо, що ігнорування означеної ситуації з боку правоохоронних органів та органів юстиції ставить під загрозу не лише стале функціонування та розвиток АТ «Укрзалізниця», а також забезпечення безпеки руху, пасажирських та вантажних перевезень в умовах сьогодення, особливо в умовах початку збройної агресії РФ», — наголосили у пресслужбі.

Загальний же обсяг вимог до ДП «Донецька залізниця» перевищує 6 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, попри мораторій ДВС намагалася стягнути з УЗ 70 млн грн боргу Донецької залізниці.

Читайте також