АМКУ рекомендував Укрзалізниці знизити вартість послуги резервування місць для групових перевезень
Новини, Перевезення

В УЗ заявили, що потреба в дофінансуванні пасажирських перевезень з держбюджету становить 20 млрд грн на рік

Директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський заявив, що збереження пасажирських залізничних перевезень та сервісу в нинішньому стані потребує щонайменше 20 млрд грн щорічного дофінансування з державного бюджету України. Про це повідомляє медіацентр «Магістраль».

«Згідно з  нашими розрахунками, які ми подали у Кабінет Міністрів України та профільний комітет Верховної Ради України, для існування пасажирського господарства у сьогоднішньому вигляді та за наявних цін на перевезення, необхідне щорічне дофінансування з бюджету майже 20 млрд грн. Наприклад, закладене у проєкті держбюджету фінансування автодорожнього господарства становить 74 млрд грн, тобто дофінансування залізничних пасажирських перевезень потребує менше третини цієї суми», – сказав він.

За словами Саболевського, у європейських країнах популярна практика фінансування, коли із запланованої суми з держбюджету направляється по 50% на залізничну та автодорожню інфраструктуру.

Він додав, що наразі операційно прибутковими є тільки поїзди Української залізничної швидкісної компанії та перевезення у спальних вагонах, а основним «тягарем» є плацкарт і приміські перевезення.

«Ми пропонуємо державі різні варіанти: можливість заміни певної частини приміських перевезень автобусними, як це робиться у Європі, перегляд ціни плацкарти, дофінансування. Але власник, в особі Кабінету Міністрів України, має ухвалити відповідне стратегічне рішення й держава має бути замовником пасажирських перевезень. Саме тоді вона прийме рішення, на центральному чи регіональному рівні, які саме потрібні перевезення, у якому обсязі та як їх фінансувати», – резюмував Саболевський.

Нагадаємо, Укрзалізниця щорічно отримує 12-13 млрд грн збитків від пасажирських перевезень.

[democracy id=”20″]

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також