Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Верховна Рада ратифікувала договір щодо поставки електровозів Alstom

Верховна Рада України 1 липня ратифікувала чотири угоди між урядами України та Франції на загальну суму 1,3 млрд євро. Серед них, зокрема, угода щодо оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ «Укрзалізниця». Про це повідомляє railinsider.

Згідно з документом, передбачається постачання 130 електровозів компанії Alstom: 80 двосистемних і 50 – односистемних. Нові машини мають замінити електровози ВЛ-80, адже деяким з них уже понад півстоліття.

«Це не просто закупівля — принципово, що це буде фактично спільне виробництво з 35% локалізації виробництва в Україні», — наголосив голова Змішаної українсько-французької міжрядової комісії з економічного співробітництва Арсен Аваков.

Він зазначив, що для основної локалізації розглядаються підприємства Запорізької та Дніпропетровської областей. Але загалом до проєкту будуть залучені десятки українських підприємств з різних регіонів України. І вже в першому локомотиві Alstom буде встановлено українське обладнання. Таким чином передбачається створення 7000 нових робочих місць.

«Проєкт вартує 882,5 млн євро. Водночас він на 85% покривається французьким кредитом (зокрема і 350 млн євро прямої казначейської позики вартістю приблизно 0,4% річних). Його строк — 10 років, включаючи пільговий період без виплат — 3 роки!» — акцентував Арсен Аваков.