Міжнародні новини, Новини

Війна в Україні може вплинути на проєкт Rail Baltica

Міністерство сполучення Латвії вважає, що повномасштабне вторгнення РФ на територію України у довгостроковій перспективі може вплинути на реалізацію проєкту Rail Baltica. Передусім це пов’язано з порушенням ланцюжків поставок матеріалів, передає Rail.insider із посиланням на delfi.lv

Як заявив міністр сполучення Латвії Таліс Лінкайтс, геополітичне значення Rail Baltica з початком збройної агресії РФ суттєво зросло, тому потрібний конкретний план, як побудувати лінію швидше, ніж передбачалося.

Наразі триває зведення Ризького центрального мультимодального вузла та мультимодального вузла міжнародного аеропорту «Рига», а також закупівля будівельних робіт для спорудження основного маршруту Rail Baltica.

Зокрема, 31 січня 2022 року розпочато процес відчуження територій та видано дозволи, підписано договори, щоб розпочати будівельні роботи на 204 об’єктах нерухомості. Незабаром міністерство планує домогтися запровадження спеціальної нормативно-правової бази, яка дасть змогу розпочинати будівництво на землях, щодо яких вже розпочато процес відчуження, але права державної власності ще не закріплені.

Проєкт Rail Baltica передбачає прокладання залізничної лінії з колією європейського стандарту від Таллінна до литовсько-польського кордону, щоб надалі країни Балтії були пов’язані залізницею з іншими європейськими державами. Вартість проєкту сягає 5,8 млрд. євро. Частина коштів буде покрита із фондів ЄС. Планується, що залізнична лінія Rail Baltica буде готова до експлуатації у 2030 році.

Читайте також