Міжнародні новини, Новини

Війна змінила спосіб доставки нових електропоїздів Škoda до Латвії

Латвія відтермінувала  та змінила спосіб доправлення нових електропоїздів Škoda. Про це заявив міністр сполучення Латвії Таліс Лінкайтс, передає Rail.insider із посиланням на delfi.lv

Загалом планувалося придбати дев’ять електропоїздів у Škoda Vagonka та доправити їх залізницею через території Словаччини, України та Білорусі.

Перші потяги завод уже виготовив, але доставити їх запланованим маршрутом через вторгнення РФ на територію України наразі неможливо. Тож наразі розглядається варіант доправлення автотранспортом у частково розібраному вигляді.

«Виробник вирішив перевозити кожен вагон окремо автомобільним транспортом. Це великогабаритний і дуже специфічний вантаж, для перевезення якого необхідно отримати дозвіл, перевірити, чи всі мости та шляхопроводи витримають вагу», — пояснив міністр.

Він додав, що зараз розробляється маршрут поставок нових електропоїздів.

«Тому ми очікуємо, що перші вагони в розібраному вигляді будуть тут, у Латвії, наприкінці червня, на початку липня. Потім вони знову будуть зібрані тут, у Латвії, протестовані та сертифіковані», — сказав Таліс Лінкайтс, додавши, що пасажирські перевезення новими електропоїздами можуть розпочатися наступного року.

Як повідомлялося раніше, війна впливає на реалізацію залізничних проєктів у Нідерландах. Водночас через розв’язану Росією війну у Казахстану складнощі з транспортуванням олії.

Читайте також