Новини, Новини бізнесу

Європейська Бізнес Асоціація закликала доопрацювати законопроект про НКРТ

В Європейській Бізнес Асоціації заявили, що очікують на збалансований законопроект «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту». Відповідна заява опублікована на сайті асоціації.

Зокрема, в тексті наголошується, що Європейська Бізнес Асоціація підтримує створення незалежного регулятора на ринках транспортних послуг, проте експерти асоціації не підтримають підготовлений Міністерством інфраструктури документ у запропонованій редакції.

“Бізнес вже надавав свої пропозиції до концепції створення такого органу, проте вони, на жаль, не знайшли відображення в опублікованій наразі версії документу. Ми продовжуємо наполягати на незалежному статусі НКРТ як органу, який повинен неупереджено здійснювати перегляд тарифної політики суб’єктів природних монополій.” – йдеться в заяві.

Зазначено, що у законопроекті мають бути закріплені відповідні гарантії незалежності, зокрема, щодо спеціального статусу органу, порядку добору, призначення та звільнення голови та членів НКРТ, порядку фінансування тощо. На думку експертів, запропонована модель фінансування Нацкомісії ставить під сумнів незалежність регулятора, а отже, має бути переглянута.

Також, в асоціації зауважують, що необхідно визначити межі компетенцій НКРТ – повноваження нового органу не мають розповсюджуватися на регулювання суб’єктів на суміжних ринках у сфері транспорту. До того ж, нова редакція законопроекту належним чином не встановлює повноваження НКРТ щодо регулювання тарифів на послуги, які оплачуються у складі портових зборів, а також щодо контролю за цільовим використанням коштів від портових зборів.

Нагадаємо, 7 травня на сайті МІУ задля громадського обговорення опубліковано проєкт закону “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту”. Обговорення триватиме до 7 червня.

При цьому, наприкінці минулого року Мінінфраструктури вже вносило законопроект про створення комісії на розгляд Верховної Ради, але через зміну Уряду його було повернуто назад. Тобто, це вже друга спроба міністерства створити регулятора.

Читайте також