Чернівецький апеляційний суд залишив без змін вирок трьом мешканцям міста, серед яких — два рідні брати. Чоловіки здійснили підпали об’єктів залізничної інфраструктури. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію суду.
Засуджені — 2003, 2004 та 2006 року народження. У вересні 2024 року вони отримали через Telegram-канал пропозицію вчинити диверсію. Погодившись, попередньо узгодили механізм підпалів, розподілили ролі та домовилися про поділ грошей.
Зловмисники двічі підпалювали релейні шафи. Завдяки переходу на ручне регулювання руху вдалося уникнути тяжких наслідків.
Об’єкти для підпалів спільники обирали самостійно, попередньо надсилаючи куратору фотозвіти для погодження. Безпосереднє виконання фіксували на відео. За один із підпалів їм було перераховано 24 тис. 244 грн. За другий, за їхніми словами, обіцяних коштів вони так і не отримали.
Суд першої інстанції визнав їх винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України, та призначив покарання — по 15 років позбавлення волі кожному.
Окрім основного покарання, суд задовольнив цивільний позов АТ «Укрзалізниця» і стягнув із обвинувачених солідарно 951 тис. 33 грн матеріальних збитків.
У своїх апеляційних скаргах обвинувачені та їхні захисники, із посиланням на ст. 69 КК України, просили пом’якшити вирок. Стверджували, що не мали наміру завдавати шкоди державі, а діяли винятково з корисливих мотивів.
Колегія суддів Чернівецького апеляційного суду, проаналізувавши матеріали справи, погодилася з висновками суду першої інстанції, який, призначаючи покарання, врахував вік засуджених, високий рівень суспільної небезпеки, попередню змову, чіткий розподіл ролей і повну обізнаність кожного про характер злочину. Також суд взяв до уваги й те, що жоден з учасників не намагався зупинити інших чи перешкодити вчиненню злочину, що свідчить про їхню цілеспрямованість та усвідомлення наслідків.
«Зазначені в апеляційних скаргах обставини істотно не знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину та були належним чином враховані судом першої інстанції. Вони не можуть слугувати підставою для пом’якшення покарання в апеляційній інстанції», — йдеться в ухвалі апеляційного суду.
Вирок набрав законної сили.
Як повідомлялося раніше, засуджено залізничника, який передавав ворогу дані про техніку Сил оборони.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики