Новини, Укрзалізниця

Дохід УЗ від вантажних перевезень зменшився на 15%

Укрзалізниця провела конференц-дзвінок з провідними інвесторами міжнародного ринку капіталу. Компанія презентувала результати діяльності за 6 місяців 2020 року. У заході взяли участь більше 30 інвесторів. Під час конференц-колу Перевізник розповів про основні завдання та пріоритети діяльності компанії у подальшому.

Загалом на результат роботи компанії за ці пів року значно вплинуло зниження доходів від вантажних та пасажирських перевезень у порівнянні з 1 півріччям 2019 року на 15% та 57% відповідно, а також значне коливання курсових різниць, внаслідок чого отримано чистий збиток від курсових різниць 3,4 млрд грн проти 1,7 млрд грн чистого прибутку у 1 півріччі 2019 року.

За підсумками 1 півріччя 2020 року АТ «Укрзалізниця» отримано консолідований чистий збиток у розмірі 8,8 млрд грн. Збитковий результат отримано внаслідок одночасного впливу на галузь цілої низки негативних факторів, викликаних поширенням пандемії COVID-19.

Звісно ж карантинні обмеження значно вплинули на рівень економічної активності підприємства. Зокрема, були тимчасово припинені залізничні пасажирські перевезення за всіма видами сполучення.

«Товариством запроваджені та активно реалізуються заходи з оптимізації бізнес-процесів та жорсткої економії: фокус на критично важливі напрямки (капітальний ремонт локомотивів, вантажних вагонів та електрифікація ділянок інфраструктури), проведено пріоритезацію основних витрат товариства, оптимізовано операційні витрати», – повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак.

За його словами, заходи, які активно вживаються урядом України, а також іншими країнами, починаючи з березня 2020 року, для запобігання поширенню пандемії, призвели до зниження попиту на перевезення вантажів, призупинення пасажирських перевезень та відповідно зниження надходжень товариства.

Також Жмак розповів як в компанії намагаються боротися із наслідками впливу COVID-19. Серед заходів зазначає: ініціювання зміни до системи тарифоутворення, зниження податкового навантаження з податку на землю, отримання додаткових надходжень грошових коштів за рахунок оптимізації непрофільних активів.

Нагадаємо, що у квітні цього року Укрзалізниця презентувала інвесторам свої досягнення та плани на 2020 рік. Серед ключових досягнень минулого року в УЗ назвали: збільшення чистого прибутку до 3 млрд грн; успішне розміщення єврооблігацій на суму $500 млн (з подальшим довипуском на $100 млн для реалізації інфраструктурних проєктів); підвищення кредитного рейтингу АТ «Укрзалізниця» до рівня суверену: «В» та «В-» за версією міжнародних рейтингових агентств Fitch Ratings та Standard & Poor’s.

Раніше УЗ опублікувала консолідовану звітність за результатами 2019 року. У 2019 році УЗ заробила 3 млрд грн. Загальний дохід Товариства становив 90,4 млрд грн. Дохід від перевезення вантажів минулого року зріс до 72 млрд 488 млн грн. Також збільшилися доходи Перевізника від пасажирських перевезень: з 8,469 млрд грн до 9, 905 млрд.

Читайте також