Новини, Інфраструктура, Рухомий склад

Закупівля 205 нових електровозів для Укрзалізниці відтерміновується

Запуск процедури відбору магістральних електровозів для Укрзалізниці відтерміновується на місяць. Про це  Медіацентру УЗ повідомив директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський. Причина — пандемія коронавірусу.

«Відкладений на місяць запуск процедури відбору магістральних електровозів. Конкурс щодо придбання 205 нових локомотивів Укрзалізниця планувала оголосити в середині березня», – повідомив Саболевський.

Також через пандемію вірусу відтерміновується початок реалізації інвестиційних проєктів Укрзалізниці за кошти міжнародних фінансових установ.

«Укрзалізниця із партнерами відкладають реалізацію проєктів на час пандемії», – повідомив він.

Зокрема, за його словами, уже подовжено на один місяць термін подання документів за тендером щодо пошуку підрядника на виконання першої фази проєкту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка». Цей тендер було оголошено наприкінці січня поточного року. Термін подання заявок був до 30 березня. Отже, тепер він подовжений до 30 квітня.

Реалізація проєкту електрифікації намічена здебільшого за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Ці міжнародні фінансові установи разом мають виділити 300 млн євро.

За словами  Саболевського, не можна виключати, що затримка реалізації інвестпрограм ще збільшиться, виходячи із поточної ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Україні та світі.

Директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» також не підтвердив інформацію щодо виділення додаткових коштів залізничній компанії від міжнародних установ у зв’язку з її фінансовими втратами через епідемію. За його словами, оголошене ЄБРР нещодавно додаткове фінансування до 1 млрд євро компаніям, які відчувають труднощі, стосується безпосередньо заходів із боротьби з коронавірусом. Зокрема, банк пропонує за ці кошти закупати відповідне медичне обладнання.

Нагадаємо, що наглядова рада Укрзалізниці призупинила конкурс на обрання нового голови правління компанії у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Читайте також