Новини, Тарифи

Зближення тарифних класів УЗ завдасть великої шкоди цементній галузі, – директор Укрцемент

Ініціатива Укрзалізниці зі зближення тарифних класів буде надзвичайно шкідливою для цементної галузі. Таку думку висловив виконавчий директор асоціації “Укрцемент” Роман Скільський, виступаючи на круглому столі, присвяченому питанням реформування УЗ, повідомляє Уніан.

“Вартість перевезення таких важливих для виробництва цементу компонентів, як шлаки, від яких залежить випуск цілих продуктових лінійок, внаслідок зближення тарифних класів зросте на 80%. Це при тому, що вже сьогодні вартість їх перевезення дорожча за вартість самого вантажу”, – сказав він.

Скільський упевнений, що до створення Національної комісії регулювання транспорту абсолютно передчасно говорити не тільки про автоматичну індексацію, але й про будь-яке підвищення тарифів, зокрема й приховане, яким фактично є зближення тарифних класів.

“Прямою функцією Національної комісії регулювання транспорту буде оцінка впливу роботи Укрзалізниці на галузі економіки. Це раніше ніхто не оцінював, в Україні немає авторитетного органу який би зрозумів, звідки в Укрзалізниці така неефективність, підвів би підсумки,чому неефективності залізниці, такі як крос-субсидування пасажирських перевезень або нелогічний земельний податок, досі існують і таким шкідливим чином впливають на національне виробництво і національну економіку”, – зазначив Скільський.

Виконавчий директор асоціації “Укрцемент” також висловив впевненість, що без глибокого реформування національного залізничного перевізника, те 40% зростання економіки, про яке заявляв український уряд, буде поставлено під серйозний сумнів”.

Зазначимо, що в Укрзалізниці на офіційний запит Rail.insider розповіли, як застосовано принцип автоматичної індексації тарифів відповідно до індексу цін виробників останнім часом.

Читайте також: Іващенко: Автоіндексація тарифів негативно вплине на зерновий ринок

[democracy id=”18″]

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також