Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Жоден великий проєкт МІУ не розпочне без локалізації, — Олександр Кубраков

Закупівля локомотивів і пасажирських поїздів для Укрзалізниці в іноземних компаній можлива лише за умови локалізації. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков у Верховній Раді, відповідаючи на запитання заступника голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, передає Rail.insider із посиланням на «Бізнес Цензор».

Нардеп висловив стурбованість відсутністю в тендерній документації УЗ на закупівлю потягів вартістю 31 млрд грн вимог по локалізації виробництва.

«У тендері — жодного слова про локалізацію. Тобто передбачається, що може виграти іноземний виробник. Тож 31 млрд грн уряд відправить за кордон. І 5 млрд грн податків український бюджет втратити», — наголосив він.

За словами Олександра Кубракова, локалізація виробництва на українських підприємствах обов’язкова при закупівлі в іноземних компаній не лише на цьому тендері УЗ.

Це стосується і раніше досягнутих домовленостей щодо придбання 130 локомотивів для Укрзалізниці у французького концерну Alstom, уточнив міністр.

«Ви знаєте, (з цього приводу) є окрема міжурядова угода України з Францією. Там є відсоток локалізації, який ми контролюємо і без якого не почнеться реалізація проєкту», — зауважив очільник Мінінфраструктури.

Нагадаємо, 1 жовтня Укрзалізниця оголосила тендер на закупівлю 80 нових приміських поїздів на 31,4 млрд грн. В умовах тендера, оприлюднених на ProZorro, вимог до локалізації не передбачено.

Як повідомлялося раніще, Alstom і Укрзалізниця фіналізують контракт.

Читайте також