ЗМІ назвали власників топ 10 найбільших парків вагонів-зерновозів
Новини, Новини бізнесу, Рухомий склад

ЗМІ назвали власників топ 10 найбільших парків вагонів-зерновозів

Станом на середину жовтня 2020 року в Україні експлуатувалося 25,4 тис. вагонів-зерновозів, з них 70% були виготовлені до 2010 року. Відповідно 7,5 тис зерновозів, які експлуатуються, виготовлені після 2010 року. Таку статистику наводить Бизнес Цензор.

Майже половина всіх зерновозів (11481 зерновоз, або 45% від загальної кількості) належать Укрзалізниці. Всі вони, крім одного зерновозу, були виготовлені до 2010 року.

Також видання оприлюднило перелік компаній – власників найбільших парків зерновозів:

ЗМІ назвали власників топ 10 найбільших парків вагонів-зерновозів

Відзначимо, що в жовтні частка навантаження зерновозів власності УЗ збільшилась порівняно з минулим місяцем на 6.5 відсоткових пунктів та склала 19.8%. Такий показник є максимальним в поточному маркетинговому році.

В той же час Європейська бізнес асоціація не підтримала запропонований Мінінфраструктури проєкт наказу щодо порядку списання вантажних вагонів і пропонує його доопрацювати. Нагадаємо, у жовтні Міністерство інфраструктури України опублікувало для громадського обговорення проєкт наказу, яким пропонується затвердити порядок встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів. Термін служби вагонів пропонується обмежити відповідно до їх типів. Зазначимо, що в разі набуття чинності цього наказу Укрзалізниця втратить близько 6 тис. вантажних вагонів. Проте сам проєкт в УЗ підтримують.

Читайте також