Буреш: Європейські стандарти дозволять демонополізувати ринок
Новини, Укрзалізниця

Буреш: Європейські стандарти дозволять демонополізувати ринок

Ухвалення Закону України «Про залізничний транспорт» у новій редакції посприяє лібералізації залізничних перевезень в Україні. Таку думку висловив член правління АТ «Укрзалізниця» Франтішек Буреш у ефірі телеканалу «Україна 24». Також Буреш заявив, що реформування залізничної галузі України має бути прискорене та виконане з урахуванням національного законодавства та європейських стандартів.

«Україна та Укрзалізниця мають виконати дуже багато роботи. Саме тому ми, а також Кабінет Міністрів, Верховна Рада України працюємо над реформою не тільки Укрзалізниці, але й усього транспортного ринку України», – зазначив Буреш.

За словами члена правління Укрзалізниці, згідно з європейськими стандартами, на залізничному ринку має існувати незалежна інфраструктурна вертикаль під державним контролем, на якій, завдяки прозорим тарифам, повинні працювати перевізники будь-якої форми власності. Такі прозорі, транспарентні правила дозволять поліпшити й демонополізувати ринок, що, зі свого боку, дозволить розвиватись приватним перевізникам та економіці країни.

Нагадаємо, в Європейському Союзі розкритикували фінансовий стан УЗ і назвали його критичним. Крім того, в ЄС зазначили, що в галузі транспорту досі не було ухвалено ключові законопроєкти про відкриття ринків, зокрема про залізничний і внутрішній водний транспорт, небезпечні вантажі та мультимодальні перевезення. Зі свого боку в Укрзалізниці пообіцяли, що врахують усі зауваження, опубліковані у звіті Європейського Союзу щодо реалізації Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

Крім того, профільний комітет ВР рекомендував ухвалити законопроєкт про локалізацію в другому читанні. А інший, не менш важливий, інфраструктурний Закон “Про внутрішній водний транспорт” депутати ухвалили 3 грудня.

 

Читайте також