Новини, Перевезення

City Express: У межах проєкту заплановано збільшити кількість пасажирів залізниці вдвічі

Укрзалізниця реалізовуватиме проєкт з інтеграції залізниці з міською транспортною системою City Express завдяки об’єднанню великих міст із їх містами-супутниками в єдиний транспортний простір. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак під час свого виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30 «Інфраструктура». Перші кроки проєкту City Express будуть реалізовуватися в Києві, Дніпрі й Харкові, а далі — в інших великих містах.

«Цей проєкт дуже прагматичний, практичний і реальний. Він не потребує дуже великих вкладень, але він дасть значний ефект, наприклад, усьому місту Києву насамперед дозволить розвантажити дороги та дихати чистішим повітрям», — підкреслив керівник Укрзалізниці.

В УЗ підрахували: на сьогодні щодня до Києва приїжджає близько 450 тис. осіб, із них 77 тис. – залізничним транспортом. У межах проєкту City Express заплановано збільшити кількість пасажирів залізниці вдвічі – до 150 тис. на день.

«Усе, що для цього проєкту потрібно, у нас вже є. У нас є інфраструктура, рухомий склад. Тому сьогодні ми плануємо, відремонтувавши деякі ділянки, покращивши диспетчеризацію, вийти на цифру 150 тис. пасажирів на день, впроваджуючи нові інструменти для приміського руху», — додав він.

Серед таких інструментів Володимир Жмак назвав човниковий рух електропоїздів, який буде інтегровано в існуючу транспортну систему міста.

«Зараз електрички йдуть зазвичай до київського Центрального вокзалу, але до нього доїжджає незначна кількість пасажирів, тому ми й будемо запускати човникові маршрути: Буча — Святошин, Боярка — Київ. Будемо відкривати нову ділянку сполучення – станція метро “Почайна” — Вишгород, будемо їхати на Бровари. Ці кроки дозволять нам підвищити кількість пасажирів, що ми перевозимо на день, практично вдвічі», — резюмував Володимир Жмак.

Нагадаємо, в Україні розпочинається проєкт високошвидкісного залізничного сполучення. Спочатку буде побудовано залізничну лінію зі швидкістю руху до 250 км/год та сучасну інфраструктуру для обслуговування InterCity та контейнерних перевезень у напрямку ЄС.

Читайте також