Інфраструктура, Міжнародні новини, Новини

Румунія відремонтує залізничну лінію Джурджулешти—Галац

Румунія відремонтує залізницю, що доходить до міста Галац на березі Дунаю. Дана лінія веде з Одеської області України — від порту Рені через Джурджулешти (Молдова). Про це пише Rail.insider із посиланням на traffic.od.ua

Як повідомив міністр транспорту Румунії Сорін Гриндяну, його країна розпочинає ремонт залізниці широкої колії 1520 мм, яка доходить до румунського порту Галац — від кордону з Молдовою по річці Прут.

За словами міністра, румунська влада у термін до 19 травня проводить відповідний тендер на ремонт лінії Джурджулешти—Галац. За інформацією румунського міністерства транспорту, ремонт цього відрізка триватиме 60 днів з моменту підписання контракту. Вартість робіт влада Румунії оцінює в 1,28 млн леїв. Гроші виділять з інфраструктурного бюджету залізниці Румунії.

«Ця залізнична лінія дасть змогу перевозити товари до України та з України через Молдову та порт Галац. Цей дунайський порт нарівні з портом у Констанці стане одним із ключових пунктів транспортування сировини та товарів у регіоні», — наголосив міністр.

Зауважується, що залізниця широкої колії до Галацу була побудована ще у 1877—1878 роках від міста Бендери. Вона проходить через вузлову станцію Басарабяска у Молдові та через українські міста Болград і Рені в Одеській області. За часів СРСР ця залізниця мала стратегічне значення, оскільки давала змогу без перевантаження доставляти до Галацу сировину на місцевий металургійний комбінат. Також цією залізницею йшов сухопутний потік вантажів до порту Рені.

Зараз лінія колії 1520 мм, яка заходить на територію Румунії, починається від станції Рені в Одеській області, проходить частину території Молдови у Джурджулештах, до неї доєднується нова залізнична лінія, збудована 2008 року в Молдові від станції Кагул. Далі залізниця перетинає Прут мостом і йде до Галацу, де є дві станції широкої колії — одна для перевантаження з вагонів широкої колії у вагони євроколії та ще одна, сортувальна, біля металургійного комбінату.

Зараз від Джурджулешт до Галацу залізнична лінія має суміщену колію — тут прокладені рейки також для європейської колії 1435 мм.

Нагадаємо, що Залізниця Молдови заявила про готовність цілодобово приймати вантажні поїзди з України.

Читайте також