Туреччина веде роботу з подовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з портів у Чорному морі й докладає всіх зусиль, аби збільшити термін її дії на два роки. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, передає Rail.insider із посиланням на «Порти України».
«Ми продовжуємо роботу щодо «зернового коридору». Ми працюємо над його подовженням після 17 липня. Ми хочемо подовження принаймні на три місяці. Ми чекаємо на це і будемо докладати зусиль, щоб збільшити термін дії угоди на два роки», — сказав Реджеп Тайіп Ердоган під час спільної пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським 7 липня.
Президент Туреччини наголосив на тому, що всі зацікавлені сторони розуміють глобальну відповідальність цієї ініціативи, і пообіцяв, що порушить тему «зернової угоди» у телефонній розмові із президентом РФ.
У свою чергу, Володимир Зеленський наголосив, що у роботі «зернового коридору» зацікавлений увесь світ, адже від нього залежить життя інших людей на інших континентах, зокрема Африки та Азії.
Він зауважив, що мають бути різні коридори у Чорному морі, зокрема і такі, які дадуть змогу пройти суднам, що застрягли в українських портах на Миколаївщині та Херсонщині з лютого 2022 року. Президент уточнив, що для цього потрібно, аби РФ просто не стріляла по цих суднах, щоб їх можна було випустити і розблокувати.
Наприкінці червня РФ заявила, що не бачить причин продовжувати «зернову угоду» після 17 липня, звинувативши Захід в «обурливих» діях щодо угоди. На переговорах за посередництва ООН Москва запропонувала план, який дозволить дочці Россєльхозбанку здійснювати платежі, пов’язані з експортом зерна. Окрім відновлення доступу до SWIFT, РФ прагне відновити постачання сільськогосподарської техніки та запчастин до неї, а також зняти обмеження на страхування та перестрахування.
Як повідомлялося раніше, РФ припинила реєстрацію суден на вхід у межах «зернового коридору». Окрім того, Туреччина попри плани не евакуювала свої судна з миколаївських портів.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики