Економіка, Новини

ДТЕК планує імпортувати в лютому 450 тис. тонн вугілля з Польщі та Казахстану

ДТЕК в лютому збільшить імпорт вугілля до 450 тис. тонн, що дозволить забезпечити роботу максимального складу обладнання електростанцій. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на генерального директора компанії Максима Тимченко.

Так, останній заявив:

“Нестача вугілля ми заповнюємо через контракти з Польщею і Казахстаном. У лютому обсяг імпорту у нас буде 450 тис. Тонн. Ми виконуємо свої зобов’язання перед” Центренерго “з постачання 250 тис. Тонн вугілля. Ми максимально видобуваємо вугілля, наскільки це технічно можливо, на наших шахтах. І ми привозимо той дисбаланс вугілля, який потрібен, щоб пройти лютий март “.

Зауважено, що при цьому енергохолдинг імпортує з Росії близько 120-150 тис. тонн вугілля на місяць.

“В Україні немає можливості мати свій антрацит, тому ми веземо його з Росії. Ми веземо наш антрацит, який видобуваємо на нашій шахті “Обухівська”. 120-150 тис. тонн на місяць ми імпортуємо. Але щоб залучити додатковий ресурс, для цього в РФ потрібно отримувати квоти. Проте ці квоти за політичними або неполітичними причинами скорочують. Тобто ритмічності в поставках у нас немає “, – заявив голова компанії.

Нагадаємо, у січні Україна імпортувала залізницею 1,3 млн тонн вугілля. Загалом, минулого місяця Укрзалізниця перевезла 4,182 млн тонн вугілля, що на 2,7% більше, ніж у січні 2020 року.

Читайте також