Новини, Укрзалізниця

Фахівці Deutsche Bahn почали працювати в Укрзалізниці

Із 14 вересня експерти Deutsche Bahn почали працювати в Україні. Вони мають допомогти підготувати п’ятирічний план розвитку компанії. Про це пише Rail.insider із посиланням на dw.com.

Відповідно до угоди, УЗ сплатить за консалтинг приблизно 900 тис. євро. Фахівці з Німеччини мають розробити нові технічні умови закупівель пасажирських вагонів. Тоді участь у тендерах зможуть брати й іноземні компанії.

Також спеціалісти Deutsche Bahn мають допомогти розробити п’ятирічний план розвитку компанії, обрахувати кількість потенційних пасажирів, маршрутів, вагонів та потягів. Вони також підрахують обсяг капітальних інвестицій з боку держави. Нагадаємо, цього року державним коштом замовлено для Укрзалізниці 100 вагонів від Крюківського вагонобудівного заводу. Також виділені кошти на електрифікацію на Черкащині. Проте є думка, що таких вкладень може виявитися замало з огляду на перспективи найближчих п’яти років.

Щоб залучити кошти на модернізацію, УЗ обирає нову бізнес-модель. Відповідно до неї міські органи влади мають формувати замовлення на певні маршрути, частково фінансувати, а можливо, навіть брати участь у формуванні тарифів на ці перевезення. Таким чином УЗ зможе не підвищувати ціни на квитки, які наразі мінімум на 20% нижчі за собівартість перевезень. Пілотний проєкт обіцяють запустити цього року в Запоріжжі та Дніпрі.

Розглядають навіть варіант залучення приватних інвесторів до організації пасажирських перевезень.

Є нововведення і стосовно вокзалів. Так, для пасажирів першого класу Інтерсіті або потягів підвищеного комфорту хочуть створити лаунж-зону на кшталт призначеної для клієнтів «Бориспільського експреса» у Києві. Також анонсують покращення вокзального сервісу та появу фуд-кортів.

Вже у січні мають бути оголошені фактично результати аудиту Укрзалізниці та попередній бізнес-план на 5 років. Компанії мають розробити і формат співпраці у майтутньому, зокрема розлядається варіант залучення німецьких топменеджерів для роботи в УЗ на посадах, до функціоналу яких входять управління, планування, організація маршрутів, закупівлі, робота з клієнтами.

Наголошується, що з боку Deutsche Bahn не йдеться про участь у приватизації Укрзалізниці.

Як повідомлялося раніше, АТ «Укрзалізниця» та Deutsche Bahn Engineering & Consulting уклали договір щодо консалтингу у сфері пасажирських перевезень.

Читайте також