Новини, Новини бізнесу, Перевезення

Фермерам вигідніше доставляти імпортні добрива залізницею, ніж автотранспортом

Перевезення імпортних мінеральних добрив залізницею для фермерів дешевше, ніж ті самі послуги, здійснені автотранспортом. Про це пише Rail.insider із посиланням на Kurkul.com.

«Суттєвою є різниця у вартості перевезення мінеральних добрив зі станції Щецин до станції Мостиська II. Залізницею ця вартість становить 30 євро/т, водночас при доставці автотранспортом — 46,3 євро/т», — розповіли фахівці MOST Logistic Terminal.

Окрім того, для пропуску вантажу через кордон України при доставці залізницею необхідно оформити лише одну митну декларацію на весь потяг, а у випадку з автомобільними перевезеннями окрема митна декларація оформлюється на кожен транспортний засіб, що впливає на собівартість добрив.

Також економічною перевагою є кількісно-часовий показник. «Один вантажний потяг із 30 вагонів доставляє 1444 т добрив за один раз, натомість автотранспортом необхідно задіяти 67 вантажівок. Термін доставки залізницею з польського міста Щецин до України становить 3—4 доби, а для перевезення вантажівками такої ж кількості добрив знадобилось би значно більше часу й енерговитрат», — підрахували у MOST Logistic Terminal.

Як повідомлялося раніше, Світловодський річковий термінал транспортує зерно в порт залізницею, а не власним флотом.

Читайте також