Новини, Новини бізнесу

Кернел планує збільшити експорт зернових на 20%

“Кернел” в новому МР (2020\2021) має намір наростити експорт зернових з України на 20,3% – до 9,5 млн тонн. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на звіт компанії.

Крім цього, холдинг планує збільшити обсяги переробки соняшнику на 1,7%, до 3,5 млн тонн. Водночас компанія прогнозує нинішнього року скорочення врожаю на всіх ключових культурах України.

“Очікується, що урожай соняшнику у 2021 фінансовому році знизиться на 14% г/г — до 14,2 млн тонн, а урожай зерна, імовірно, скоротиться на 8% г/г — до 67 млн тонн для трьох основних культур: кукурудзи, пшениці та ячменю. Це означає, що конкуренція за сировину буде посилюватися, хоча тенденція до зростання світових цін на сировинні товари буде частково компенсувати знижувальний тиск на рентабельність всіх наших сегментів в новому сезоні”, – цитується у звіті голова ради директорів “Кернел” Андрій Веревський.

Проте в “Кернел” також зауважують, що наразі ціни на соняшникову олію набагато вище, ніж минулого року, а це позитивно позначається на маржі переробки.

За словами Веревського, два інших аспекти, що підтримують прибуток компанії в наступному сезоні — це річний внесок нового перевалочного комплексу TransGrainTerminal у порту Чорноморськ й очікувана EBITDA розміром до $ 15 млн, генерована проєктами відновлюваної енергетики, які зараз запроваджуються в експлуатацію.

“Деяке полегшення приходить і з витратами: ми не очікуємо подальшого зростання витрат у сільськогосподарському бізнесі в наступному сезоні”, – повідомив голова ради директорів “Кернел”.

Зауважимо, що згідно зі звітом, “Кернел” завершив 2020 фінансовий рік (ФР, липень-2019 – червень-2020) з чистим прибутком $ 123 млн, що на 31% менше, ніж у 2019 ФР. Його виручка за цей період зросла на 4% – до $ 4,11 млрд, EBITDA – на 28%, до $ 443 млн.

Читайте також