Новини, Перевезення, Укрзалізниця

МІУ обіцяє аграріям забезпечити логістику для посівної

Керівництво Міністерства інфраструктури провело перемовини з українським аграрним бізнесом. Про це на своїй сторінці у Facebook написав очільник відомства Олександр Кубраков, передає Rail.insider.

На зустрічі обговорювали роботу транспортної системи в умовах війни та потреби українських аграріїв. Наразі посівна розпочалась у всіх частинах країни, де не ведуться активні бойові дії.

«Наше ключове завдання — забезпечити стабільну логістику техніки та запчастин до неї, добрив, пального тощо. Усе необхідне для роботи господарств. Так, є деякі складнощі на окремих маршрутах, однак загалом можемо говорити про те, що ми здатні забезпечити бізнес усім необхідним для старту весняної посівної кампанії», — наголосив Олександр Кубраков.

За його словами, у відомстві знають про те, що в деяких господарств є проблеми із лізингодавцями та страховими компаніями. Тож готують конкретні рішення у кооперації з Мінекономіки та МінАПК.

Також триває робота над організацією експорту сільськогосподарської продукції. Адже зі стартом війни та тимчасовим блокуванням морських портів виходи на міжнародні ринки звузились. Посадовець нагадав, що зазвичай фермери залишають частину врожаю на весну, адже у цей період її можна продати за вигіднішими цінами.

«Ми переорієнтовуємо експорт аграрної продукції на потужності залізниці. Паралельно підвищуємо загальний рівень контейнеризації вантажної системи Укрзалізниці», — пояснив Олександр Кубраков.

Як повідомлялося раніше, УЗ долучається до перебудови економіки.

Читайте також