Укрзалізниця хоче позбавити КВБЗ права на капітальні ремонти пасажирських вагонів
Укрзалізниця, Новини

На тендер щодо постачання 100 пасажирських вагонів для УЗ зайшли три компанії: китайська CRRC, КВБЗ та “Термінал-Захід”

За право виготовити для Укрзалізниці 100 пасажирських вагонів посперечається три компанії: Крюківський вагонобудівний завод, китайська CRRC Tangshan (входить до складу китайської однойменної державної корпорації)  та ТОВ “Термінал-Захід”, яка раніше оскаржувала умови закупівлі в Антимонопольному комітеті.

Нагадаємо, аукціон заплановано на 7 травня, орієнтовна вартість закупівлі становить 3,044 млрд грн. Закупівля фінансується з держбюджету України. В рамках тендеру мають замовити:

  • вагон купейний спальний – 51 од.(очікувана вартість – 1,51 млрд грн);
  • вагон купейного типу СВ – 12 од. (449,1 млн грн);
  • вагон пасажирських купейний спальний обладнаний для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі – 20 од. (633,7 млн грн);
  • вагон пасажирський купейний спальний обладнаний для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда – 17 од. (551,3 млн грн).

Зауважимо, ТОВ“Термінал-захід” оскаржувало умови закупівлі, адже вважало що технічні характеристики вагонів прописані під перемогу КВБЗ. Проте АМКУ відхилив вимоги скаржника.

Під час оскарження “Термінал-захід” вказувавала, що є представником польського виробника рухомого складу Pesa. Проте у Польщі спростували цю інформацію. В тендерній докумнетації “Термінал-Захід” вказано, що компанія є посередником та не має виробничих потужностей.

Читайте також