Новини

Офіс генпрокурора наклав арешт на 420 вагонів з РФ та Білорусі

Офіс генерального прокурора наклав арешт на 420 залізничних вагонів вартістю понад 500 млн грн. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу установи.

Також арештовано товарно-матеріальні цінності на суму понад 130 млн грн, які належать підприємствам РФ та Білорусі.

«У ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами російських та білоруських підприємств упродовж 2022 року ввезено на територію України залізничні вагони разом із товарами, які використовувались із порушенням митного законодавства України», — зауважується у повідомленні.

Вагони та вантаж заарештовані для збереження їх як речових доказів та можливої конфіскації у подальшому. Наразі вантажі — добрива та металеві катанки — на суму понад 130 млн грн вже передано в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Уточнюється, що досудове розслідування здійснює Бюро економічної безпеки за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).

Нагадаємо, що ДБР заарештувало 188 білоруських вагонів в українському порту. Окрім того, у Бюро економічної безпеки України оцінили загальну вартість вагонів РФ та Білорусі, а також вантажів у них.

Читайте також