Перевезення, Новини

Південній залізниці відшкодували лише 13 % коштів за перевезення пільговиків

За чотири місяці 2021 року регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезла 1 млн 429,5 тис. пасажирів пільгових категорій на суму 22 млн 228,4 тис. грн.

За інформацією пресслужби філії, місцеві органи виконавчої влади відшкодували перевізникові тільки 13 % від суми наданих з початку року послуг. За зазначений період з місцевих бюджетів надійшло всього 2 млн 806,8 тис. грн компенсації. І це з урахуванням погашення заборгованості за минулі роки.

Нагадаємо, на  Харківщині планується створити регіональну залізничну пасажирську компанію «Слобожанщина». Водночас саме Харківщина –  антирекордсмен у сплаті коштів за перевезення пільговиків. Так,  за 2020 рік Південна залізниця отримала лише 21% компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій.  При цьому по Харківській області перевезено 76% від загальної кількості таких пасажирів.

Зазначимо, що за 2020 рік Укрзалізниця отримала від місцевих органів влади лише 28% компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні. Також в Укрзалізниці планують перейти на укладання публічних договорів про надання послуг з обласними адміністраціями й лише за наявності відповідного договору здійснювати перевезення.

Та як би там не було, в Укрзалізниці налаштовані оптимістично –  цьогоріч компанія  планує отримати майже 8,8 млн доходів від перевезення пасажирів.

Читайте також